Lütfen Bekleyin...

ÇOCUK HASTALIKLARI

Çocuk Hastalıkları

çocuk hastalıklarıPediatri olarak da bilinen çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümü, doğumdan ergenliğe kadar uzanan süreç içinde yer alan bireylerin tanı, takip ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Ankara Çayyolu Çocuk Doktoru kliniğimizde  0 ile 18 yaş arasında, çocuk olarak tanımlanan kişilerin doğumsal hastalıkları, doğum sonrası düzenli olarak uygulanması gereken aşı takibi, mental, fiziksel ve motor gelişimi  takip edilir. Bu süreçte yapılan rutin muayenelerde bebeklerin boy, kilo, beslenme ve benzeri gelişiminin yanı sıra   nörolojik ve psikolojik gelişimleri gibi pek çok süreç kontrol ve takip edilir. Kliniğimizde belirli aralıklarla standardize gelişim testlerinden biri olan DENVER testi rutin olarak uygulanmaktadır.

Kliniğimizde gerekli durumlarda konsultasyon isteyeceğimiz Uzman Psikolog ile de çalışmaktayız.

Çocuk Doktoru Nasıl Olunur ?

Çocuk sağlığı ve hastalıkları hekimleri 6 yıl tıp fakültesi eğitimi aldıktan sonra 4 yıl da pediatri bölümünde ihtisas yaparlar. Çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünün pek çok yan dalı da mevcuttur. Bu dallarda uzmanlaşan pediatristler, ek eğitim sürecinden geçerler.

ÇOCUK DOKTORU ANKARA

Çocuk doktoru olarak amacımız çocuklarımızın çocuk sağlığı takibi ve hastalıklarını en kolay şekilde tedavi etmek dışında;  Ankara’da özel muayenehanelerdeki yapılan işlemler ve hizmetin kalitesini arttıracak bir vizyon ile hastalarımıza ve ailelerine kolaylık getirecek yaklaşımları üretmektir. Eryaman Ankara Çocuk Doktoru kliniğimizde her gün yenilikleri takip ediyor, hastalarımız ile paylaşıyoruz.

İletişim

Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı mah. Kanuni Sultan Süleyman Caddesi no:2/5 Çayyolu Ankara

Telefon: 0312 2832691

Email: info@ankaracocukdoktoru.com.tr

2019 | ankaracocukdoktoru.com.tr