ÖZGEÇMİŞ


HİZMETLERİMİZ


YENİDOĞAN TAKİBİ

Yenidoğan bebeklerinizi ilk günden itibaren tüm açılardan değerlendirip, anne sütü ile beslenmesini destekleyecek yaklaşım ile takiplerini yapıyoruz.


HASTALIKLAR

Çocuklarımızdaki ateş, kronik öksürük, astım, beslenme sorunları, idrar yolu enfeksiyonları, inek sütü protein alerjisi gibi tüm çocuk sağlığı hastalıklarını tedavi etmeye çalışıyoruz.


SAĞLIK BAKANLIĞI AŞILARI

Kliniğimizde takipli hastalarımızın Sağlık Bakanlığı Aşılarını ücretsiz olarak yapıyoruz. Özel aşılar; Rotavirüs, Menenjit, Grip aşılarını Milli Pediatri Kurumunun Önerdiği şekilde uyguluyoruz


KOLAY İLETİŞİM

Çocuklarımızı hem hasta iken, hem de ailelerin danışabilmesi gerektiği anlarda kolay iletişim sağlamaları için tüm olanakları kullanıyoruz.


TAHLİLLER

Çocuklarımızın hem rutin alınması gereken tetkikleri, hem de (nadiren de olsa) hastalıklarında tanıya yardımcı olacak tetkikleri alıyoruz, aynı gün sonuçlandırılmasını sağlıyoruz.


DOĞUM ÖNCESİ EĞİTİMLER

Dönem dönem kadın doğum uzmanı arkadaşlarımız ile anne bebek eğitimleri yapıyoruz. Gebelik eğitimleri ile daha bilgili ve kendinize daha güvenli ilk ayları geçiriyorsunuz.


UZMAN KLİNİK PSİKOLOG

Kliniğimizde Uzman Psikolog çocuklarımızın klinik psikolojik testlerle gelişimlerini değerlendiriyor, sorun varsa nedeninin anlamaya çalışıyor, oyun terapisi ve ya davranışçı terapiler ile çözmeye yardımcı oluyoruz.


ACİL TEDAVİLER

Çocuklarımızın acil müdahale edilmesi gereken solunum problemleri için nebulizatör, soğuk buhar gibi araçlar ile rahatlamasını sağlıyoruz, hastaneye yatması gereken bir durum olursa anlaşmalı hastanelerde takiplerine devam ediyoruz.


ONLİNE DESTEK

Kliniğimiz bünyesinde her ay çocuk sağlığı ile ilgili e-posta bildirimleri yolluyor, cocuklarasaglik.com ve doktoryasar.com web sitelerinde yazılarımızı hastalarımız ile düzenli olarak paylaşıyoruz.0123456789001234567890

YILLIK TECRÜBE

10 yıldır ülkemizin çeşitli şehirlerinde ve hastanelerinde uzman hekimlik tecrübesi.


01234567890

UZMAN

Kliniğimizde çocuk hastalıkları uzmanı ve uzman klinik psikolog ile hizmetinizdeyiz.01234567890

ONLINE KAYNAK

7 yıldır cocuklarasaglik.com da yüzlerce yazı ile anne babalara yardımcı bilgilendirmeler .


0123456789001234567890

ÇOCUK AŞISI

Çocuklarımızın sağlığını korumak için gerekli olan 16 aşıyı kliniğimizde her an yapıyoruz.KLİNİK EKİBİMİZ

EKİP ÜYELERİMİZUzman Doktor

Yaşar Hüseyin ONGANLAR


Çocuk sağlığı ve kendi başına genel sağlık konularına hakim olmak çok zor ve tecrübe istiyor. Bir çocuk hekimi olmak sadece eğitim alarak bitmiyor. Gerçek bir çocuk hekimi olabilmek için, çok fazla hasta ile karşılaşmak, ilgilenmek, onların takibini yapmış olmak, anne ve babaların kaygılarını ve istekleri ile yüzlerce binlerce kez karşılaşmış olmayı gerektiriyor. Aşağıda şimdiye kadar almış olduğum eğitim kurumlarının isimlerini, almış olduğum eğitimlerin başlıklarının bir kısmını sıraladım. Kısa bir süre de olsa öğretim görevlisi kadrosunda bulundum. Bunlar bir kariyer yapabilmek için gerekli öncelikler.

Bence bir çocuk doktoru için en önemli veri çalıştığı yerlerde gördüğü hastalardan öğrendikleri. Yeni çocuklarımız ve onların anne babalarından daha öğreneceğimiz çok şey var. Şimdide yeni bir sayfa açarak kendi özel çalışma alanımda sizlerle yeni şeyler paylaşmaya devam edeceğim. Saygı ve sevgilerimle..
Uzman Klinik Psikolog

Canay UYGUR


Lise eğitimimi ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nda tamamladıktan sonra Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne girdim. Lisans eğitimi sırasında hem çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde gönüllülük yaptım, hem de eğitimlere katıldım. Hastanelerde yaptığım stajlarda farklı bölümlerde (yetişkin, ergen, toplum ruh sağlığı merkezleri, onkoloji) deneyim kazanma olanağı buldum.

Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra İngiltere’de Bournemouth University’de klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak uzman klinik psikolog ünvanını aldım. İngiltere’de bulunduğum süre boyunca oradaki gelişmeleri takip etme olanağını buldum. 8 Haftalık Bilinçli Farkındalık Temelli Stres Azaltma Programı eğitimini tamamladım ve öz-şefkat kavramının kurucusu olaran Kristen Neff’in atölye çalışması’na (workshop) katıldım.

Türkiyeye döndükten sonra Prof Dr. Mehmet Z. Sungur tarafından verilen Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği’nin (EABCT) standartlarına göre yapılandırılmış 300 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ne başladı. Aynı zamanda Dr. Christof Loose tarafından verilen çocuk ve ergenlerde şema terapi eğitimine katıldım. Ayrıca Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Eğitimi’ni de tamamladım.
Sekreter

Didem DAĞ


Dört yıldır aynı klinikte özveri ile  çalışıyor. Son 1 yılı Uz. Dr. Yaşar Hüseyin ONGANLAR ile devam ediyor. Telefonlarımıza bakar, randevu verir, yardımseverdir. Bizim güler yüzlü, iyi kalpli sekreterimiz. Hep enerjisi yüksektir. Hastalarımız ile arası hep pozitiftir.
EN ÖNEMLİ GÖREVLERİ
Bebek ve çocukları sevmek. Zaten hep seviyor. İçinden geldiği için. Güler yüz ve anlayış onun en önemli görevi. O da doğuştan geliyor.
BECERİLERİ
Kliniğimizi çekip çeviren, telefonlarınıza en güzel şekilde cevap veren, randevularınızı ayarlayan, randevular sarktığında hastalar ve aileler ile sıkı sohbetler yapan sekreterimiz.


ÇOCUK DOKTORU ANKARA

Ankara çocuk doktoru olarak amacımız çocuklarımızın çocuk sağlığı takibi ve hastalıklarını en kolay şekilde tedavi etmek dışında;  Ankara’da özel muayenehanelerdeki yapılan işlemler ve hizmetin kalitesini arttıracak bir vizyon ile hastalarımıza ve ailelerine kolaylık getirecek yaklaşımları üretmektir. Eryaman Ankara Çocuk Doktoru kliniğimizde her gün yenilikleri takip ediyor, hastalarımız ile paylaşıyoruz.

İletişim

Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı mah. Kanuni Sultan Süleyman Caddesi no:2/5 Çayyolu Ankara

Telefon: 0312 2832691

Email: info@ankaracocukdoktoru.com.tr

2019 | ankaracocukdoktoru.com.tr