Çocuk Doktoru Neler Yapar?

ankara çocuk doktoru yasar hüseyin onganlar

Ankara Çocuk Doktoru çocukların gelişimini ve sağlığını etkileyen hastalıkların tanı ve tedavisinde uzmanlaşmış bir kişidir. Bir ebeveyn olarak, çocuğunuza iyi bir pediatristin hizmetlerini almak çok önemlidir. Çocuklar enfeksiyonlara ve hastalıklara erişkinlerden daha hassastır, bu nedenle pediatrik bir doktora düzenli olarak gitmeniz önemlidir. Çocuğunuzun sağlık ihtiyaçlarını değerlendirmek için son derece deneyimli ve eğitimli olan pediatristler ve destek ekipleri kapsamlı pediatri hizmetlerini sunmaktadır.

çocuk doktoru kliniği

Ankara çocuk doktoru kliniğimizdeki hizmetlerimiz

Genel Pediatri

Genel Pediatri, küçük çocukları, çocukları ve ergenleri etkileyen hastalıkların tanı ve tedavisini içerir. Kliniğimizde, çocuklarımızın hastalıklarındaki tedavi yaklaşımımız onların büyüme aşamalarını etkilemeyen tedavi stratejileri önermektir.

ankarada çocuk gelişimi değerlendiren doktorlar
Büyüme ve Gelişme İzleme

Çocuğunuzun büyümesini ve gelişim basamaklarını düzenli olarak izlemek çok önemlidir. Çocuk doktoru olarak kliniğimizde en iyi gelişimsel izleme hizmetini sunuyoruz. Bebeklikten itibaren gelişim dönemleri DENVER II gelişim değerlendirmesi ile ölçüyoruz.

ankara çocuk hastalıkları uzmanı
Davranış Değerlendirme ve Yönetimi

Davranışsal gözlem, tarama kontrol listeleri hazırlama ve çocukla görüşme gibi yöntemler sayesinde, kliniğimizde çocuğunuzun davranış değerlendirme ve süreyi için etkili yöntemler sunar, yönlendiririz.

Duygusal Değerlendirme

Bir çocuğun duygusal ve sosyal sağlık bakım ihtiyaçlarını çok erken yaşta değerlendirmek önemlidir.

Yenidoğan kulak şekil bozukluğu tedavisi

Nörofeedback uygulamaları

Davranış Değerlendirme ve Yönetimi

Öğrenme Güçlüğü Değerlendirmesi

Çocuğunuzun öğrenme kapasitesini genç yaştan itibaren değerlendirmek, potansiyel öğrenme yetersizliğinin etkili teşhisine ve tedavisine yardımcı olabilir

ankara çocuk psikoloğu önerileri
Yenidoğan Tarama Testleri

Yeni doğan bebekler için zamanında tarama testleri, en karmaşık metabolik bozuklukların bile bulunmasına ve tedavi edilmesine yardımcı olabilir. Kliniğimizde eksik kalan tarama testlerinin tamamlanması için gerekli önerileri sunuyoruz.

aşıları yapan klinikler
Aşılar ve Bağışıklamalar

Düzenli aşılamalar çocuğunuzun sağlığı için faydalıdır. Kliniğimizde doktorumuz, çocuğunuzun en son aşıları takip etmesini sağlar. Sağlık Bakanlığı aşılarını ücretsiz olarak muayene sonrası uyguluyoruz. Pediatrik hasta grubuna önerilen özel ya da sağlık bakanlığı aşıları dışındaki aşıları da sizlere sunuyoruz, çocuklara özel aşıları uyguluyoruz.

İlginizi Çekebilir  6 Aylık Bebek Kontrolü

Diğer Pediatrik Branşlar – Konsültasyon Yöntemi ile Hasta Danışması

ankara pediatrik kardiyoloji doktorları
Pediatrik Kardiyoloji

Bu tıp dalı, bebeklerde ve çocuklarda edinilmiş ve doğuştan kalp kusurlarının değerlendirilmesi ve tedavisi ile ilgilidir. Sağlam çocuk takibinde ya da herhangi bir hastalığı sırasında çocuklarımızın muayenesi esnasında kardiyolojik bir problemden şüphelenmemiz durumunda sizi en kolay ulaşabileceğiniz pediatrik kardiyoloji uzmanı ile randevu almanıza yardımcı oluyoruz.

ankara çocuk endokrin doktoru
Pediatrik Endokrinoloji

Bu uzmanlık, çocukların büyüme ve gelişimsel gecikmelerinin, diyabet, obezite, guatr gibi hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilidir.  Sağlam çocuk takibinde ya da herhangi bir hastalığı sırasında çocuklarımızın muayenesi esnasında endokrinolojik bir problemden şüphelenmemiz durumunda sizi en kolay ulaşabileceğiniz pediatri endokrinoloji uzmanı ile randevu almanıza yardımcı oluyoruz.

çocuk gastro
Pediatrik Gastroenteroloji

Pediatrik bir gastroenterolog, sindirim hastalıkları çeken çocuklara muayene ve tedavi sağlayan uzmanlık alanıdır. Sağlam çocuk takibinde ya da herhangi bir hastalığı sırasında çocuklarımızın muayenesi esnasında gastroenterolojik bir problemden şüphelenmemiz durumunda sizi en kolay ulaşabileceğiniz pediatrik gastroenteroloji uzmanı ile randevu almanıza yardımcı oluyoruz.

çocuk diş hekimi ankara
Pediatrik Diş Hekimliği

Çocuğun diş sağlığına odaklanarak iyi bir pediatrik diş hekimi çocukları etkileyen diş durumlarını değerlendirir ve tedavi eder.

Bebek Kliniği Olarak

Kliniğimizde, ilk kez annelere, bebeklerine nasıl bakacakları konusunda rehberlik edecek özel bir bebek kliniğine sahibiz. Sunduğumuz hizmetler şunları içerir:

 • Günden güne endişeleri gidermek
 • Bebeklerin ağırlığını ve ölçümlerini değerlendirme
 • Bebek nasıl beslenir
 • İhtiyaca göre zamanında aşılama
 • Beslenme ve uyku sorunlarını çözme
 • Dönem dönem anne baba eğitimleri veriyoruz
ankarada çocuk doktoru tavsiyesi

Bilginize

 • Çocuklarınız için en iyi çocuk bakım hizmetini sağlamak için kliniğimiz Çayyolu!nda ziyaret edin.
 • Bebek Kliniği, deneyimli kıdemli hemşiremiz ve çocuk bakımı konusunda yapılacaklar ve yapılmaması gerekenler hakkındaki bilgileri paylaşmaktadır.
 • Anneleri soru sormaya ve endişelerini paylaşmaya teşvik ediyoruz.
 • Bağışıklama , aşılar sağlık bakanlığı aşıları ve özel aşılar olmak üzere tüm aşıları kliniğimizde yapıyoruz.
 • Bir sonraki randevunuzu muayene esnasında planlıyoruz.
İlginizi Çekebilir  4 Aylık Bebek Muayenehanesinde Yaptıklarımız